topbanner_00007

חומרי גלם

חומרי גלם

אנו מייצרים את המוצרים ממגוון חמרי גלם וטכנולוגיות. שימוש במגוון חמרי גלם, מאפשר מרחב רעיוני ויצירתי. ניתן כמובן לשלב בכל מוצר מספר חומרי גלם.

ליקטנו עבורך מידע כללי ממקורות שונים לגבי חומרי גלם איתם אנו מייצרים לרוב.

image description

מוצרים מחומרים פלסטים

ABS

חומר תרמופלסטי בעל עמידות כימית ויציבות פלסטית בטמפרטורות נמוכות (עד כ- 60 מעלות) ל- ABS בידוד חשמלי טוב, עמידות טובה מפני כימיקלים ועמידות מפני לחות. ניתן לעבדו בהזרקה ובואקום פורמינג וכן למחזרו. מתאים למגוון רחב של מוצרי פלסטיק, לדוגמא: כלי בית, חפצי משרד ונוי ומוצרים דקורטיביים.

PP – Polypropylene

חומר תרמופלסטי, קל ובעל תכונות מכאניות ותרמיות טובות- הוא יכול להיות חזק וקשה או יותר רך וגמיש. הפוליפרופילן עמיד בטמפרטורות יחסית גבוהות, בחומרים כימים ובלחות ואינו עמיד בקרינת שמש. ניתן לעבדו בהזרקה ובואקום פורמינג וכן למחזרו. מתאים למוצרים כגון: כלי בית, כולל כלי מטבח לחימום במיקרוגל, מוצרים למשרד, מיכלים, שקיות, צעצועים ועוד.

EVA – Ethylene-vinyl acetate

את ה- EVA ניתן לעבד ללוחות מוקצפים, כציפוי, באקסטרוזיה ובהזרקה. משמש לרוב כמצע רך. ניתן לייצר בעובי שונה ובמגוון דרגות קושי. מצוין עבור: המוצר עצמו, רגליות למוצר אריזה רכה למוצרים.

Acrylic/ PMMA- Perspex חומרים אקריליים/ פרספקס

חומר אקרילי הוא חומר תרמופלסטי. במשפחה נכללים חומרים כגון: פרספקס, PVC, פולי קרבונט. החומרים האקריליים חזקים, אך שבירים יחסית. הם ניחנים בשקיפות טובה. החומרים האקריליים ניתנים לעיבוד באקסטרוזיה או הזרקה וכן בחימום לאחר חיתוכם ללוחות. מצוין עבור: שילוט, לוחות, מתקני תצוגה (Display).

Polyresin

קשיח, יציב, שביר יחסית, מעובד בתבניות הזרקה. ניתן להפיק באמצעותו חפצים חלקים או עם טקסטורות. הגימורים יכולים להיות צבעוניים ומבריקים. כמו כן, החומר יכול להיות שקוף. מצוין עבור: פסלים וחפצי נוי.

PC – Polycarbonate

זהו שם לצבר חומרים תרמופלסטיים, חומרים עמידים בצורה מכאנית וגם כנגד חום. רמות שקיפותם וניקיונם יכולה להיות גבוהה מאוד. החומר פחות עמיד מפני חומרים כימיים. ניתן להוסיף לו חומרים מייצבים בפני קרינת שמש, שריטות, חומרי ייצוב המקנים עמידות תרמית. מגיע בצורה של לוחות או שניתן להזריקו לתבניות.

PS – Polystyrene

הפוליסטירן הוא פולימר תרמופלסטי. מחולק לשלוש קטגוריות שיוצרות מאפיינים שונים של החומר:

  • אמורפי- חומר שקוף, חלק, מבריק, קשיח ושביר.
  • אימפקט גבוה- חומר עמיד יותר מהאמורפי.
  • פוליסטירן מוקצף- ידוע בשם קלקר.

נוצר בתהליך אקסטרוזיה. יכול לשמש כחומר בידוד תרמי ופיזי.

POM – Polyoxymethylene אצטל

חומר תרמופלסטי קשיח ביותר, עמיד ויציב. בעל תכונות חשמליות וכימיות טובות. ניתן להוסיף לחומר תוספים המשפרים את החוזק ועמידה בפני קרני השמש, כמו כן ניתן להקנות לו תכונות שמשפרות את עמידותו בפני ספיגת מים. ניתן לעבד את החומר בהזרקה, באקטרוזיה וגם בניפוח ורוטציה.

image description

מוצרי מתכת

Tin פח

מקבוצת המתכות, הפח מוליך טוב של חום וחשמל. עיבוד הפח נעשה בערגול, ריקוע ולחצנות. מצוין עבור קופסאות.

Metal מתכת

כ- 75% מהטבלה המחזורית הם יסודות מתכתיים. למתכות תכונות הולכת חום וחשמל. רוב המתכות קשות, ניתנות לריקוע ולכיפוף. חומר המכיל סוגים שונים של מתכות נקרא סגסוגת. עיבוד המתכות הוא תרמי (חימום, יציקה, ריתוך) או פיזי (ערגול, ריקוע, לחצנות, משיכה, ליטוש, עיבוד שבבי)

Stainless still פלדת אל חלד

עמידה בפני חלודה וקורוזיה. עשויה מברזל וכרום. הכרום בא במגע עם החמצן יוצר שכבת הגנה מפני מים ואויר, דבר היוצר גם את הברק של החומר. כאשר יש פגיעה בפני השטח הכרום יוצר שכבת הגנה חדשה וכך החומר שומר על עמידותו. את פלדת האל חלד ניתן לעבד ליריעות, חוטים, צינורות, מוטות ולוחות. פלדת אל חלד ניתנת למחזור מלא.

image description

מוצרי סיליקון וגומי

Silicon סיליקון

סיליקון הוא שם לקבוצת תרכובות אנאורגאניות בתוספת צורן. הרכבה הייחודי של התרכובת מאפשר לה להיות בצורות של פלסטיק מוצק יחסית, פלסטיק גמיש, ג’ל ונוזל. אחת מצורות הסיליקון הגמיש נקראת RTV. הסיליקון עמיד בטמפרטורות גבוהות- כ-300 מעלות צלזיוס. החומר יכול לעמוד בתקנים של מגע עם מזון. את הסיליקון מקובל לעבד ביציקה או כבישה, אולם ניתן גם להבריש ולהתיז אותו. הסיליקון משמש ליישומים מגוונים. הוא נפוץ בכלי מטבח שונים וחפצים משרדיים. Shore (שור)- יחידת מידה לדרגת קושי/ גמישות החומר. הסקאלה הנפוצה היא מ-15 (רך מאוד) עד 80 (קשה מאוד).

TPE / TPR

שילוב של פלסטיק וגומי, דבר המקנה לחומר תכונות תרמופלסטיות ואלסטומריות. נוצר חומר יציב, אך גמיש. לחומר עמידות במתיחה, עמידה בדפורמציה פלסטית- החומר יכול לחזור כמעט לצורתו המקורית, את ה- TPR ניתן לעבד בהזרקה לתבניות ואקסטרוזיה. סוגים מסוימים של TPE יכולים להיות מעובדים בניפוח וריתוך.

image description

מוצרי נייר ועץ

קרטון

הקרטון משמש כאריזות מתנה וקרטונים מאגדים לשילוח:

  • “אינר” (inner) קרטון שמאגד מספר יחידות מהמוצר.
  • “מאסטר” (outer) קרטון המאגד מספר אינרים.

על כל הקרטונים בשילוח מודפסים פרטי המעצב, פרטי המוצר ומידות הקרטון.

את הקרטונים נוהגים לסווג במילה “פלוט” (Flute). הכוונה היא לאורך הגלים בין שתי שכבות הקרטון החיצוניות. אורך הגלים משפיע על עובי הקרטון וחוזקו.

עובי קרטון במ”מ: A flute 4.8, B flute 3.2, C flute 4.0, E flute 1.6, F flute 0.8

Wood עץ

ישנם סוגים רבים ומגוונים של סוגי עץ המשמשים לתעשייה. לכל סוג תכונות אופייניות ומראה ייחודי. לאחר הקצעת העץ ועיבודו, נעשות עליו פעולות על מנת לשמר אותו כדי שיהיה עמיד לאורך זמן. ניתן לצבוע את העץ בצבעים מגוונים.

Bamboo במבוק

הבמבוק (בעברית חזרן) הוא דגן ירוק עד. מהבמבוק ניתן להפיק סיבים ומוטות ולעבד אותו בשיטות נגרות שונות. ניתן לצבוע את הבמבוק בצבעים שונים. לבמבוק שני גימורים נפוצים אשר שומרים על יציבותו:

  • גוון כהה יחסית: Carbonized bamboo board
  • גוון בהיר יחסית: Nature color board
image description


image description

שאלות? צרו קשר

שם / חברה:
דואל:
תאור:

Please leave this field empty.
נחזור אליך בתוך שני ימי עסקים